Hakkımda

 

Vefa Lisesi’nden mezun olup, YTÜ İnşaat’ta lisansımı bitirdikten sonra kartvizit basarken mühendis ünvanının başına “Y.” yazabilmek için İTÜ’de İnşaat Yönetiminde Bilişim adı altında yüksek lisans yaptım ve lafta “yüksek mühendis” oldum.
Kayın(baba+anne) askerliğimi yapmadan kızcağızlarını bana vermediğinden hemencecik askere gittim, sonrasında da evlendim, şimdi Ömer’in babasıyım.

Aile mesleğinin müteahhitlik olmasından ötürü (bkz. KRC YAPI A.Ş.) okul haricinde ve üniversite eğitimim boyunca uzun yıllar şantiyelerde ve ofislerde kısacası piyasada bulundum. 26,5 yaşında 8 yıllık mühendisim. Evet, 8 yıllık, siz okuldan çıkışta bowlinge giderken biz beton suluyorduk.

Okuldan öğren(e)mediğim birçok şeyi piyasada öğrendim.

Şantiyedeki işleri de takip ediyorum, ofisteki hakedişleri de. Arsa sahipleriyle, emlakçılarla, müşterilerle görüşüyorum. Kısacası her işten biraz biraz yapıyorum ama doğal olarak hiçbirini tam yapamıyorum yani ne tam bir mühendisim ne de tam bir müteahhit.

Önemli not: bildiğim şeyleri öğreten, öğretmediklerini de öğrenmeme yardımcı olan, her gün yeni şeyler öğrenmeme vesile olan babama Avagadro sayısı kadar teşekkürler, okumusamele ismini beğenmese de beni desteklemeye hep devam ediyor 🙂

Neden laubali bir üslupla yazıyorsun, tutturdun bir Ahmet amca, Ayşe teyze gidiyorsun diye eleştiri alıyorum. Bu üslubun sebebi bu şekilde konunun daha iyi anlaşılacağını düşünmem, insanların okudukları yazıdan zevk alması, anlamak için 2-3 kere okuma ihtiyacı hissetmemesi, kendilerini o karakter yerine koyabilmeleridir. Bu şekilde yazmamın size ne zararı olduğunu bilmiyorum ama birçok kişiye faydalı olduğuna eminim. Yazdığım konuya hakim olmadığım için bu eleştiriyi yapan kişilere ise beni güldürdükleri için teşekkür ediyorum.

Merak ettiğiniz şeyler olursa mail atabilirsiniz, bir aksilik olmaması halinde en geç 2 güne dönüş yaparım. Ama mimari projesini atıp buna bir maliyet çıkar diyen Ahmet amca, ada/parsel gönderip buraya ne çıkar diye soran Ayşe teyze, mimara hesaplattım ama güvenmiyorum bir de sen hesapla diyen Muhlis amca gibi olmasın lütfen.