Amerika’ya Gitmeye KORKUYORUM!

0
12

Son 1 yıldır farklı zamanlarda toplamda 5-6 kere Amerika ile ilgili kabuslar görüyorum. Her rüyamda farklı bir tema, farklı bir sorunla uyanıyorum. O kadar ki bir sabah ter içinde uyandım, hanım: “Yine mi Amerika?!” dedi. Daha önce Amerika’yı iki kere ziyaret ettim ve toplamda 6 ay kadar kaldım. Neredeyse kıtanın tüm doğu ve batı yakasını gezmişimdir ve önemli bir sorunla karşılaşmadım. Gördüğüm bu rüyaları ise Amerika’ya son gidişimden 5 sene sonra görmeye başladım. Hiçbir anlam veremiyorum.

Hatırladığım kadarıyla rüyalarımdan kesitler: Türkiye’de çok iyi geçindiğim insanlarla Boston’da karşılaşıyorum, selamımı almıyorlar, yanlarına gidiyorum kalkıp gidiyorlar, sonra bir anda etrafımdaki herkes kaçıyor, tek başıma kalıyorum koskoca bir meydanda. Odasını kiraladığım eve gidiyorum, ev sahibi de beni eve almıyor. Tüm paralarımı, kartlarımı, cüzdanımı, telefonumu çalıyorlar. Sonra bir anda evsiz(homeless) oluyorum. Silahlı ve takım elbiseli elinde ağır silahlar olan 2 kişi beni arıyorlarmış ve onlardan kaçıyorum. Böylece uyanıyorum.

Başka bir rüyada: Harlem’de beni bayağı dövüyorlar, öyle ki tanınmayacak bir hale geliyorum.

Bir başka rüyada: İstanbul’dan gitmeden önce Amerika’da yapacağım tüm işleri ayarlıyorum, bir sürü kişiyle görüşeceğim, firmalara gidip toplantılar yapacağım, 1-2 haftalık bir programım var yani. Havaalanına iniyorum, otele gidiyorum rezervasyonumu iptal etmişler, parasını Türkiye’den ödemişim, paramı geri vermiyorlar, şehirdeki hiçbir otelde boş yer yok. 1-2 hafta boyunca görüşeceğim herkesi arıyorum, hepsi bir bahane üretip görüşmemizi iptal etmiş. Tekrar havaalanına gidiyorum ve Türkiye’ye dönüyorum.

Bunlar gibi birkaç rüya daha gördüm. 1 ay kadar önce 1-2 günlük Amerika’ya gitme durumum oldu iş icabı. Turist vizem de olduğundan rahatlıkla gidebilecektim. Bu ihtimal söz konusu olduğu anda bir anda soğuk terler attım ve gitmek istemedim. Hala birisi Amerika diyince, korkuyorum, geriliyorum. Öyle görünüyor ki benim için Amerika devri kapanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*